britská kočka - chovatelská stanice A T M Á N

Koťátko s průkazem původu nebo bez něho?

 

Tak tuto otázku si položí určitě každý, kdo se rozhodl pořídit si domů kočičku.

V naší chovatelské stanici koťátko bez průkazu původu nekoupíte!!!

Koťátko, které má průkaz původu odpovídá standardu daného plemene, v našem případě britským krátkosrstým kočkám. Chovatel vám před prodejem připraví kupní smlouvu, ochotně poradí s chovem, případně doporučí kvalitní webové stránky, kde naleznete mnoho užitečných rad. Chovatel koťátek s průkazem původu je povinen dodržovat chovatelský řád (koťátka jsou řádně oočkována, dočervena, s očkovacím průkazem a odcházejí do nového domova nejdříve po 13týdnech života).

Koťátko bez průkazu původu nemusí odpovídat danému plemeni (a to nejen povahově …), je bez jakékoli smlouvy, bez očk. průkazu a bez základního očkování a odčervení (toto není vždy pravidlem).

 
 
Koťátko do chovu a na výstavy nebo na domácího mazlíčka?
 
 

Na domácího mazlíčka:
Koťátko má průkaz původu. Koťátko je řádně oočkováno a odčerveno, vybaveno očkovacím průkazem. V kupní smlouvě je smluvní klauzule o tom, že je prodáváno výlučně „na domácího mazlíčka“ a klauzule o jeho kastraci, kterou je nový majitel povinen dodržet. Chovatelské stanice mají různé podmínky pro prodej na domácího mazlíčka.
Koťátko není určeno k dalšímu chovu. Jeho cena je podstatně nižší než kdyby bylo určeno do chovu!

Koťátko do chovu a na výstavy :
Koťátko má průkaz původu. Koťátko je řádně oočkováno a odčerveno. Po dohodě s novým majitelem je koťátko vybaveno Euro pasem a mikročipem. V kupní smlouvě je jasně uvedeno, že koťátko je určené do chovu.
Pokud nejste rozhodnuti, jestli koťátko do chovu a výstavy nebo jen na domácího mazlíčka, domluvte se s chovatelem, zda je kotě vhodné do chovu a pokud ano, ošetřete smluvně možnost rozhodnutí, že koťátko kupujete pouze na domácího mazlíčka a po doplacení příslušné částky je možnost kotě uchovnit a to v souladu s Řádem ČSCH a FIFE.

 
 

Krásně popsáno, proč koťátko s průkazem původu naleznete na webových stránkách

britská kočka